دانشگاه فرهنگیان، امسال معلمان را نمی‌پذیرد

وزیر آموزش و پرورش از منتفی بودن پذیرش دانشجو از میان معلمان در «دانشگاه ویژه فرهنگیان» برای امسال خبر داد و گفت: برای پذیرش دانشجویان آزاد در این دانشگاه، برای بهمن امسال هدفگذاری کرده‌ایم.

حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با فارس، درباره احتمال پذیرش معلمان در «دانشگاه ویژه فرهنگیان» در سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: امسال برای ادامه تحصیل فرهنگیان در دانشگاه ویژه برنامه‌ای وجود ندارد چراکه شورای عالی انقلاب فرهنگی اخیراً در رابطه با کیفیت اداره این دانشگاه در سطح ستاد و استان‌ها مصوبه‌ای داشته و نیز قرار شده است که بخشی از اساسنامه را تهیه کرده و به این شورا ارائه کنیم تا کار این دانشگاه تمام شود.

وی افزود: مرحله بعدی کار، پذیرش دانشجو از میان داوطلبان کنکور است که بر این اساس به رئیس‌جمهور درخواست صدور مجوز پذیرش دانشجو را داده‌ایم و وی نیز دستور بررسی این موضوع را به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی داده است.

حاجی‌بابایی درباره میزان قطعیت پذیرش داوطلبان کنکور سراسری در سال تحصیلی جدید در این دانشگاه، گفت: برای مهر امسال با این وضعیت قطعاً نمی‌توانیم دانشجو بگیریم، اما برای نیمسال دوم (بهمن) هدفگذاری کرده‌ایم که در صورت انجام کارهای مربوط به اساسنامه، دانشجو بگیریم. البته تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم تا هرچه سریع‌تر دانشجویانی را جذب کنیم چون به این مساله نیاز داریم.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با احتمال فراهم شدن امکان انتخاب رشته‌های دانشگاه ویژه فرهنگیان در دفترچه شماره 2 کنکور امسال که پیش از این وعده آن را داده بود، تصریح کرد: این مساله در صورتی امکان‌پذیر بوده است که بتوانیم مراحل قانونی کار را طی کنیم، اما یک مرحله از کار اخیراً مصوب شده و اساسنامه نیز باقی مانده است که اگر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ماه مبارک رمضان جلسه نداشته باشد، کار به بعد از ماه رمضان موکول می‌شود.

وی اضافه کرد: در هر صورت منتظریم که کار اساسنامه تمام شود و این روزها نیز هیاتی به طور مستمر در حال پیشبرد کار است، اما هدفگذاری‌ها انجام شده و هیچ مشکل خاصی برای پذیرش دانشجو وجود ندارد.

براساس این خبر، حاجی‌بابایی 17 اسفند 89 در جمع خبرنگاران، گفته بود: اگر طرح تشکیل «دانشگاه ویژه فرهنگیان» به ما ابلاغ شود، به سمتی می‌رویم که در دفترچه شماره 2 آزمون سراسری سال آینده، برای انتخاب رشته‌های این دانشگاه بخشی را اختصاص دهیم.

/ 0 نظر / 26 بازدید